Nacházíte se na stránce:školažákovský parlament

Žákovský parlament

Složení žákovského parlamentu

Složení žákovského parlamentu:

• předsedkyně
  • místopřepředsedkyně
  • 2 zástupci z každé třídy (3. - 9. ročník)
  • zapisovatelka

Vznik žákovského parlamentu

Ve školním roce 2001/2002 vznikl žákovský parlament. Po jeho zkušebním provozu v 1. roce jeho působení a ze zkušenosti z minulého roku můžeme říci, že již žáci pochopili co je to žákovský parlament, jakými věcmi se může zabývat, kterým věcem může dopomoci svou aktivitou a přístupem k realizaci atd.

V letošním školním roce se žákovský parlament sešel již několikrát. Důvodů pro schůzky bylo několik. Na schůzky se dostavil kromě pana učitele Vodrážky také náš pan ředitel Michal Voldřich a zástupkyně ředitele Radka Vavřinová. Jednání bylo o pokračování vydávání školního časopisu, využívání nového rozhlasu, který máme k dispozici od tohoto školního roku, o další výzdobě školy, o akcích, které škola připravuje tento rok, o vánoční akademii, o výrobě dárků pro budoucí prvňáčky i pro další akce. Na poslední schůzku parlamentu jsme si pozvali vedoucí školní jídelny, abychom prodiskutovali některé věci týkající se stravování.

S nápadem přišel náš pan ředitel. Spojil se totiž s "Občanským sdružením ADRA", které má na starosti materiální adopci dětí. Vše nám podrobně vysvětlil a nechal nám volný prostor k tomu, abychom o tomto projektu pohovořili s ostatními spolužáky ve třídě a sami se rozhodli, zda do projektu půjdeme.

Na schůzce parlamentu, která byla 8.10. přišla k nám do školy i zástupkyně sdružení Petra Režná, která nám přišla představit (formou videozáznamu) děti, které by naši pomoc uvítaly. Projekt se nám velice líbil a tak můžeme všem říci, že do něj jdeme. Stačí pouze nosit do školy starý papír a hliník. První balíček pro Fatimu dorazil na své místo. Dokonce nám sdružení ADRA zaslalo fotografii, kde je naše dívka i s předaným balíčkem.

První žákovský parlament ve školním roce 2014/2015

1. žákovský parlament se uskutečnil dne 24. 10. Nejprve jsme zvolili novou předsedkyni a její zástupkyni. Následně jsme projednávali návrhy našich žáků.

• Zamykání šaten
    Z důvodu bezpečnosti budou šatny dopoledne zamčené. Proto si berte pomůcky na celý den před 1. vyučovací hodinou s sebou.
  • Zvíře
    Padl návrh, abychom si do školy mohli brát své domácí mazlíčky. Bohužel toto není možné s ohledem na všechny děti (některé z nich mají astma, alergie apod.).
  • Okna
    Ve třídách je přísný zákaz otevírání oken. Pokud byste zahlédli okno otevřené, neprodleně to ohlaste vyučujícímu.
  • Přespání v tělocvičně
    Zaznělo také přání, že by se mohlo přespat ve školní tělocvičně. Pokud si žáci na tuto akci zařídí dozor, není důvod, proč by toto přání nemělo být splněno.
  • Úklid
    Upozorňujeme všechny žáky na dostatek odpadkových košů v budově celé školy. Odpadky nepatří do lavic a na zem, ale právě do těchto košů.

Zapsala:  Tereza Muselová