Nacházíte se na stránce:školaPřijímací řízení na sš

Informace k přijímacímu řízení na střední školy

Přijímací řízení na střední školy ve šk. roce 2024/2025

• V loňském školním roce došlo ke změně v přijímacím řízení na střední školy.
  • Přihlášky se podávají v termínu od 1. do 20. února - pozor na kratší termín, v minulých letech se odevzdávaly až do 1. března.
  • Uchazeč může podat nejvýše dvě přihlášky pro obor vzdělávání s talentovou zkouškou a nejvýše tři přihlášky pro ostatní obory vzdělávání.

Určení priority jednotlivých škol:

• Na první místo v přihlášce uvedete nejvíce žádaný obor vzdělání ve vybrané škole.
  • Na druhé místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, když se nedostane do oboru na prvním místě.
  • Na třetí místo uvedete obor, kam má být vaše dítě přijato, pokud se nedostane ani do prvního ani do druhého oboru.

Způsoby podávání přihlášek

• Přihlášky je možné podávat třemi způsoby.
  • Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou NIA – nejčastěji Mobilní klíč eGovernmentu a Bankovní identita, případně další způsoby dle NIA).
  • Podrobnosti k ověření identity naleznete na identitaobcana.cz nebo info.identitaobcana.cz.
  • Podáním výpisu vytištěného z online systému.
  • Podáním vyplněného tiskopisu s přílohami.

• Vyberte si pouze jednu z možností - střední školy ale převážně preferují podávání přihlášek elektronicky.
  • Do přihlášky se nezapisují známky, ani se do ní nepotvrzuje zdravotní způsobilost žáka. Pokud škola tyto údaje požaduje, podávají se jako příloha.
  • Pokud jsou součástí přihlášky kopie dokladů, postačí jejich prostá kopie (scan). Ředitel školy je oprávněn vyzvat uchazeče k předložení originálů.
  • Jednotná kritéria a předpokládané počty přijímaných uchazečů zveřejní ředitel střední školy do 31. ledna 2025 (§ 60 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb.).

Výsledky přijímacího řízení budou pro všechny obory ( i pro obory s talentovou zkouškou) zveřejněny v květnu 2025.

Podrobné informace, formuláře a krátké video k algoritmu přijímání na zvolenou školu najdete na adrese https://www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci.html

Více informací můžete obdržet dotazem:
na e-mailové adrese: prochazkova@zssazavska.cz nebo na tel. č. 277 779 647. Lze také využít konzultační hodiny VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ Mgr. Jitky Procházkové - každou středu 13:00 - 14:00, případně po dohodě i v jiném termínu.

Ke stažení:

Odkazy: