Nacházíte se na stránce:školaPohádka o továrně

Pohádka o továrně

23.1.2020
09:00 až 12:35
Místo:
DOX

Workshop v Centru současného umění v DOX proběhne během výuky.

1 hodinu se budeme učit, následně vyrazíme do DOXu.

S sebou do batohu na záda: penál, Žákovskou, svačinu, pití, kapesníky.

Vstup i program bude hrazen fondu.

Workshop

Délka programu: 90 - 120 min

Co se stane s věcmi, které přestaly sloužit svému účelu? A co teprve s takovou budovou? Jaké pro ni hledat uplatnění a máme ho vůbec hledat? Není jednodušší postavit novou budovu a tu starou srovnat se zemí? Pohádka o továrně vypráví příběh zchátralé holešovické továrny, která se díky úsilí několika jedinců proměnila v prostory povznášející ducha i mysl

Děti samotné se v rámci programu stanou staviteli a zachránci, zapojí svoji fantazii a během workshopu poznají, že "staré" nemusí nutně znamenat neužitečné nebo nepoužitelné. Jejich úkolem bude navíc najít poslání oné "staronové" budovy, kterou společnými silami vytvořily. Což někdy může být docela oříšek! Součástí programu je procházka tajemnými zákoutími rozlehlé budovy centra DOX, která mnohdy připomíná bludiště, a povídání o umění a ne-umění tak, jak to děti baví a jak to mají rády.