Nacházíte se na stránce:školaJak jsem se ztratil

Jak jsem se ztratil

6.1.2023
09:00 až 12:35
Místo:
DIVADLO V DLOUHÉ
6.A,6.B

Odchod ze školy po 1. vyučovací hodině

návrat ke škole cca 12. 30

po návratu ke škole konec vyučování (6. hodina odvolána)

s sebou: pomůcky na 1. hodinu, oblečení vhodné do divadla, svačinu, jízdenky na MHD

cena: 160,-Kč platbu nutné uhradit v předstihu

1.45 h včetně pauzy

Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

Dramatizace Jan Borna   Režie Jan Borna   Scéna Marek Zákostelecký   Kostýmy Zuzana Krejzková   Hudební úprava a nastudování Milan PotočekJan Vondráček

Divadelní revue nejen pro ty, kdo byli mladí v 60. letech

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo (vlastně sklad jedné hospody na Václavském náměstí), ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami... Autor úpravy a režisér Jan Borna dal příběhu formu divadelní revue a doslova ji prošpikoval naživo hranými hity let šedesátých.