Informace k nástupu žáků 2. stupně v květnu 2021

Celý den
Celá škola

Vážení rodiče, milí žáci,

od 3. května se budou prezenční výuky ve škole účastnit žáci 7. a 8. ročníku.

Od 10. května půjdou do školy žáci 6. a 9. ročníku. I pro 2. stupeň do odvolání platí tzv. rotační způsob výuky, což znamená, že se budou 7. a 8. ročníky střídat při prezenční a distanční výuce s 6. a 9. ročníky.

Kompletní rozpis po týdnech

týden od 3. 5.: přípravná třída, 2. A, 2. B, 4. A, 4. B, 5. A, 7. A, 7. B, 8. A, 8. B, 8. C

týden od 10. 5.: přípravná třída, 1.A, 1. B, 3. A, 3. B, 5. B, 6. A, 6. B, 6. C, 9. A, 9. B

Rotace bude probíhat ve 14 denních intervalech (týden ve škole, týden on-line).

Vstup do školy bude možný od 7:30 hod. Žáci 2. stupně budou chodit hlavním vchodem přímo do třídy.

Pro všechny žáky školy platí povinnost zakrytí nosu a úst tzv. chirurgickými rouškami a dospělých osob respirátorem třídy FFP2.

Prezenční výuky se budou moci účastnit jen žáci, kteří ve škole podstoupí AG testování. Informace k testování viz níže.

Informace k testování žáků:

Testování se provádí 2x týdně a je nezbytnou podmínkou pro účast na prezenční výuce.

Při skupinových konzultacích žáků 2. stupně probíhá testování 1x týdně, protože účast na těchto konzultacích nepřesáhne více než 2 dny v týdnu.

Testování bude probíhat ve třídách vždy v pondělí a ve čtvrtek 1. vyučovací hodinu. Později příchozí žáci budou testováni v den a hodinu svého příchodu do školy.

Co se děje v případě, že je žák pozitivně testovaný na Covid 19:

Pokud bude žák pozitivně testován v pondělí, odchází do. Škola mu vydá potvrzení o pozitivním AG testu a na jeho základě budou rodiče kontaktovat praktického lékaře, který vystaví žádanku o provedení PCR testu. V tomto případě se karanténa třídě nenařizuje.

V případě, že má žák pozitivní AG test jiný den, musí jít preventivně do izolace celá třída resp. všichni žáci, se kterými se pozitivně testovaný setkal v posledních dvou dnech. Pozitivně testovaný žák je za stejných podmínek jako ve výše uvedeném příkladu odeslán na PCR test. Pokud je PCR test negativní, žák i celá třída se vrací do školy.

Pokud je PCR test pozitivní, nahlásí rodiče tuto skutečnost škole a škola odesílá seznam kontaktů na HSHMP, která rozhodne o karanténě.

Informace k testování: https://testovani.edu.cz/pro-rodice

Děkujeme za pochopení.