Nacházíte se na stránce:Poradenstvíškolní psycholožka

Školní psycholožka

Vážení rodiče, vážení učitelé, milí žáci,

jmenuji se Olga Kučerová a na ZŠ Sázavská působím od školního roku 2015/2016 jako školní psycholožka. Mým cílem je pomoci vytvářet takové školní prostředí, kde se budou nejenom Vaše děti, ale i učitelé, cítit spokojeně a kde se jim bude dobře dařit.

Mými klienty jsou žáci, jejich rodiče (zákonní zástupci) a učitelé. Vzhledem ke svému vzdělání a místě působení poskytuji poradenství v oblasti výchovy, vzdělávání a osobnostního rozvoje.

Konzultace s rodiči a žáky jsou poskytovány bezplatně.

Ke školnímu psychologovi se děti dostávají na základě vlastního přání, na doporučení učitele či na žádost rodičů. S dětmi pracuji individuálně, ve skupině i v rámci celých tříd.

S čím se můžete na mě obrátit:

Děti / žáci

• když máš problémy s učením (potíže se soustředěním, strach ze zkoušení nebo mluvení před třídou, když tě trápí tréma, když ses náhle zhoršil ve známkách, aj.)
  • když se necítíš dobře ve třídě, nerozumíš si se spolužáky nebo nevycházíš s učitelem
  • když tě trápí vztahy s rodiči, sourozenci, kamarády či partnerem
  • když prožíváš náročné období (rozvod rodičů, hádky, konflikty, samota, aj.)
  • když máš pocit, že něco trápí tvého kamaráda nebo spolužáka
  • když máš pocit, že někdo ve třídě nebo ve škole ubližuje slabšímu
  • když se nemůžeš rozhodnout na jakou střední školu jít, nebo potřebuješ poradit, jakým směrem se dále ubírat
  • když chceš zlepšit a rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti
  • KDYKOLIV, když se chceš svěřit se svým trápením a potřebuješ si s někým popovídat

Rodiče

• když se u Vašeho dítěte náhle změní školní výkon, chování nebo prožívání (je smutné, nešťastné, aj.)
  • když má Vaše dítě jakékoli psychické problémy a nevíte, co s tím (dítě má z něčeho strach, stěžuje si na bolest, nevolnost, i když je zdravé, je neobvykle zamlklé a straní se lidí, aj.)
  • když potřebujete konzultovat otázky vhodného vedení dítěte – výchovné problémy, způsoby správné přípravy na výuku, aj.
  • když se ve Vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, které mohou mít dopad na Vaše dítě (rozvod, aj.)
  • když máte podezření, že se Vašemu dítěti ve škole děje něco, co by nemělo
  • když se chcete poradit, jakou vybrat pro dítě střední školu

Přijďte raději hned, jakmile Vás začne něco znepokojovat. Čím dříve to společně začneme řešit, tím menší budou následky.

Pedagogové

• pomáhám řešit výchovné a výukové potíže žáků
  • spolupracuji s pedagogy na vytváření pozitivní atmosféry ve třídě, dále na prevenci negativních jevů (šikana, záškoláctví, aj.) a pomáhám řešit již vzniklé problémy
  • nabízím podporu v náročných životních situacích

Mgr. Olga Kučerová

olga.kucerova@zssazavska.cz

Pracovna: 5. patro, místnost č. 601

• Každý pracovní den: 7:30 až 14:30
  • Na konzultaci v jiných hodinách je možné se telefonicky či přes e-mail dohodnout.
  • Žáci mě mohou osobně kontaktovat kdykoli během dne.